
Microsofts utviklere Turn 10 og Playground Games har et godt forhold til hverandre, og har utallige ganger assistert hverandre med Forza Motorsport- og Forza Horizon-spillene. Dette ettersom de bygges rundt noen av de samme systemene og i samme grafikkmotor.
Derfor er vi ikke overrasket over det faktum at Turn 10, tross fokuset på bilspill, nå viser seg å ha en finger med i utviklingen av det kommende Fable. Det utvikles av et helt nytt Playground-team, som tydeligvis trenger litt forsterkninger. Dette er blitt bekreftet via flere LinkedIn-profiler, som VGC har oppdaget.
Blant annet finner vi Bill Geise fra Turn 10 som på sin CV avslører at han for øyeblikket jobber som Design Architect på både Forza Motorsport og Fable.
Forhåpentligvis betyr dette at spillet få alle ressurser og hjelpende hender som skal til.